18.01.2013 RTÜK Başkanı Prof. Dr. Davut Dursun: “Medya sektörü olarak hem bir duayeni, hem de değerli bir dostumuzu kaybettik. Hepimizin başı sağ olsun.”

   Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanı Prof. Dr. Davut Dursun’un, Gazeteci Yazar Mehmet Ali Birand’ın vefatı nedeniyle yayımladığı taziye mesajı aşağıda sunulmuştur:

   Kanal D Haber Grup Başkanı, Gazeteci ve Yazar Mehmet Ali Birand’ın vefatı, Radyo ve Televizyon Üst Kurulunda ve yayıncılık camiamızda derin üzüntüye neden olmuştur.

   Mehmet Ali Birand, hem yazılı hem de görsel medya için önemli, yeri doldurulamaz bir kişilikti. Kendine özgü üslubu ve hiç tükenmeyen çalışma azmi ve enerjisiyle, televizyon haberciliğimize önemli açılımlar getirmiştir.

   Mesleki bilgi, beceri ve deneyimlerini meslektaşlarına aktararak, televizyon haberciliği alanında başarılı gazetecilerin yetişmesine katkı yapmıştır.

 

   Kıbrıs sorunu, AB adaylığı, Kürt meselesi, azınlık hakları gibi Türkiye’nin önemli sorunları konusunda sadece haber, röportaj ve belgeselleriyle değil, fikirleriyle ve yazılarıyla öne çıkmış, fark yaratmış olan Mehmet Ali Birand’ın Türkiye’nin demokratikleşmesine olan katkıları unutulmayacaktır.

 

   Medya sektörü olarak hem bir duayeni, hem de değerli bir dostumuzu kaybettik. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine sabır diliyorum. Hepimizin başı sağ olsun.

 

Basın Bildirisi

Tarih:18 Ocak 2013  

Sayı:17420072.621.02/13-489                                                                                       

Yayın Tarihi : 18 Ocak 2013