“Kazakistan’da Radyo ve Televizyon Yayınları” Konulu Konferans

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi ve Türk Dili Konuşan Gazeteciler Vakfı (Kazakistan) işbirliğinde, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), Uluslararası İletişim Fakültesi öğrenciler katılımıyla, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesinde 01 Mart 2017 tarihinde “KAZAKISTAN’DA RADYO VE TELEVİZYON YAYINLARI” başlıklı konferans düzenleniyor.

Kazakistan’lı gazeteci Kazakistan’da kurulan ilk kamu yayın kuruluşu olan Kazakistan Ulusal Televizyon ve Radyosu’nun Kızılorda Eyaleti şubesinde müdür yardımcısı, Haber 24 televizyon kanalının Londra’daki haber muhabiri Galymzhan Baiimbet ’Kazakistan’da Radyo ve Televizyon Yayınları’ konusuna dair sunum yapacak.

Konferansın amacı, Kazakistan’daki basın yayın organları, kitle iletşim araçları gibi basın, yayın, medya ve iletişim alanında faaliyet gösteren kuruluşların çalışmaları hakkında bilgi vermek. Ayrıca iki ülke kamuoylarının Türk Dünyası Medyası hakkında doğrudan bilgi edinmesini sağlamak, basın mensuplarıyla bir araya gelmek, basın mensuplarıyla işbirliğini sağlamak, iki taraf yayınlarını ulaştıracak ortak kültür köprüsü kurmak, Türk Cumhuriyetlerileri arasında görev yapan gazeteciler arasında birlik, beraberlik, dayanışma, iletişim ve işbirliğinin sağlanmasını hedefliyor.

Konferansa RTÜK Başkanı Prof.Dr İlhan YERLİKAYA, RTÜK Üst Kurul Üyeleri, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gaye EREL, Türk Dili Konuşan Gazeteciler Vakfı Başkanı Naziya BİSENOVA, Kazakistan Basın Heyeti (gazeteci, muhabir, yapımcı, yönetmen, köşe yazarı), Ege Üniversitesi Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsi Prof.Dr Metin EKİCİ, Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar İzmir Bölge Koordinasyon Ofisi Başkanı Selvet ÇETİN katılacak.

Tarih: 01 Mart 2017

Saat:16.00

Yer: Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Konferans salonu (Yeni Bina)

İzmir/ Bornova

 

BASIN BİLDİRİSİ

Tarih : 28.02.2017

17420072.621.02/6582

Yayın Tarihi : 28 Şubat 2017