RTÜK Marmara Bölgesi Yayıncı Buluşmaları Toplantısını Kocaeli’nde gerçekleştirilecek

RTÜK-Yayıncı Buluşmaları toplantısı, Başbakan Yardımcısı Sayın Fikri Işık’ın teşrifleri ve Marmara Bölgesi ile Bolu ve Düzce’de yayın yapan medya hizmet sağlayıcıların katılımıyla 20 Ocak 2018 Cumartesi günü Kocaeli’de gerçekleştirilecektir.

Radyo ve Televizyonlarda Doğru, Güzel ve Anlaşılır Türkçe Kullanımının Yaygınlaştırılması Projesi ile proje kapsamında düzenlenecek olan yerel ve bölgesel yayın kuruluşlarının çalışanlarına yönelik Diksiyon, Spikerlik ve Sunuculuk Kursları hakkında bilgi verilecektir.

Toplantı kapsamında, Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürü Mehmet Akarca ile ATV Ana Haber Spikeri Cem Öğretir’in konuşmacı olarak katılacağı, “Radyo ve Televizyon Yayınlarında Doğru, Güzel ve Anlaşılır Türkçe Kullanımının Önemi ve Spikerlerin Sorumluluğu” konulu bir konferans düzenlenecektir.

 Toplantıya RTÜK Başkanı Prof. Dr. İlhan Yerlikaya ve Üst Kurul Üyeleri ile yerel ve bölgesel radyo ve televizyon kuruluşlarının temsilcileri katılacaktır.

 İlgililerin dikkatine sunulur.

 

RTÜK-Yayıncı Buluşmaları Marmara Bölgesi Toplantısı

20 Ocak 2018, The Ness Termal Hotel, Kocaeli

09.30   Kayıt

10.00-10.45 Açış konuşmaları

Prof. Dr. İlhan Yerlikaya

Radyo Televizyon Üst Kurulu Başkanı

Fikri Işık

Başbakan Yardımcısı

10.45-11.00 Ara

11.00-11.30 Proje tanıtımı ve kurslara katılım koşulları hakkında bilgilendirme

Fendiye İnci Özkan

RTÜK İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanı

Slayt gösterisi

11.30.13.00 Konferans: Radyo ve Televizyon Yayınlarında Doğru, Güzel ve Anlaşılır Türkçe Kullanmanın Önemi ve Spikerlerin Sorumluluğu

Cem Öğretir

ATV Ana Haber Spikeri

Mehmet Akarca

Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürü

13.00 Kapanış ve Öğle Yemeği

 

 

Yayın Tarihi : 18 Ocak 2018