İZLEYİCİ TEMSİLCİLİĞİ HİZMETİ İLE KARASAL YAYIN KANAL VE FREKANS SORGULAMA HİZMETİ ARTIK E-DEVLET’TE

İZLEYİCİ TEMSİLCİLİĞİ HİZMETİ İLE KARASAL YAYIN KANAL VE FREKANS SORGULAMA HİZMETİ ARTIK E-DEVLET’TE

 İzleyici Temsilciliği Hizmeti

İzleyici temsilciliği hizmeti aracılığıyla medya hizmet sağlayıcılar ile izleyici ve dinleyiciler arasında doğrudan bir etkileşim kurulabilmekte ve özdenetim mekanizması işletilmektedir. Medya hizmet sağlayıcıların özdenetimlerini yerine getirmelerini amaçlayan izleyici temsilciliği uygulaması ile izleyiciler ve dinleyiciler, takip ettikleri programlarla ilgili istek, beğeni ve şikâyetlerini bildirmek üzere medya hizmet sağlayıcı kuruluşlara erişim sağlayabilmektedirler. Böylece, izleyicilerin yayınlarla ilgili görüş, beğeni ve şikâyetleri medya hizmet sağlayıcı kuruluşların yöneticileri tarafından düzenli olarak takip edilebilmektedir.

Bu hizmet artık e-devlet üzerinden verilmeye başlanmıştır. Vatandaşlar yayınlarla ilgili şikâyet, beğeni ve isteklerini daha kolay bir şekilde izleyici temsilcilerine iletebileceklerdir.  

Kuruluş İzleyici Temsilcisi İletişim Bilgileri Sorgulama sayfasına ulaşmak için tıklayınız.

Karasal Yayın Kanal ve Frekans Sorgulama Hizmeti

Karasal yayın kanal ve frekans sorgulama hizmeti de e-devlet üzerinden verilmeye başlanmıştır.

Bu hizmet sayesinde vatandaş veya medya hizmet sağlayıcı kuruluşlar, karasal ortamdan yapılan ulusal, bölgesel ve yerel radyo ve televizyon yayınlarının kanal ve frekanslarını sorgulayarak, bir il veya ilçeden yapılan yayıncı bilgisine ulaşabileceklerdir.

Karasal Yayın Frekans ve Kanal Sorgulama  sayfasına ulaşmak için tıklayınız.

 

Yayın Tarihi : 01 Şubat 2018