Evlilik Programları Alt Komisyon Başkanı Sayın Çelik’ten RTÜK Başkanına ziyaret

17.03.2017 tarihinde “Evlilik/İzdivaç Programlarının Aile Kurumuna Olumsuz Etkilerini Araştırma Alt Komisyonu” Başkanı Sayın Canan Candemir Çelik, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sayın İlhan Yerlikaya’yı ziyaret etti. Toplantıya, Üst Kurul Üyesi Sayın Arif Fırtına da katıldı.

 Ziyarette, son günlerde kamuoyunda çok tartışılarak dikkatleri üzerine çeken evlilik programlarıyla ilgili görüş alış verişinde bulunuldu.

Komisyon Başkanı Sayın Çelik, evlilik programlarıyla ilgili olarak Radyo ve Televizyon Üst Kurulunun yaptığı çalışmalar hakkında bilgi aldı ve Komisyon olarak evlilik programlarına yönelik olarak sektörün ve denetleyici kuruluşların alabilecekleri tedbirler konusunda görüşlerini belirtti.

 RTÜK Başkanı Sayın Yerlikaya, RTÜK’ün evlilik programlarıyla ilgili yapılan çalışmaların ne olduğu hakkında bilgi vererek, evlilik programlarının kamuoyunu sürekli meşgul etmesi dolayısı ile “evlilik kurumun” zedelenmemesi için gerek kamu olarak, gerekse sivil toplum olarak alınması gereken tedbirler konusunda görüşlerini beyan etti. Ayrıca, Sayın Yerlikaya, Alt Komisyonun çalışmaları için gerekli belge ve bilgileri vereceklerini ifade etti.

  

Yayın Tarihi : 21 Mart 2017