Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Birimler arası Bilgilendirme ve Eğitim toplantısı gerçekleştirdi

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, 01-02 Nisan 2017 tarihlerinde birimler arası bilgilendirme ve eğitim toplantısı gerçekleştirdi ve Afyon Yerel yayıncı kuruluşlarıyla bir araya geldi. 

Bilgilendirme ve eğitim toplantısına Üst Kurul Başkanı Prof. Dr. İlhan YERLİKAYA, Üst Kurul Üyeleri Arif FIRTINA, Doç. Dr. Hamit ERSOY, Nurullah ÖZTÜRK, Süleyman DEMİRKAN, Başkan Yardımcıları Hikmet İNCE, İlker ILGIN, Daire Başkanları, Daire Başkan Yardımcıları, Birinci Hukuk Müşaviri, Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri ve Bölge temsilcileri katıldı.

Bilgilendirme toplantısı RTÜK Başkanı Prof. Dr. İlhan YERLİKAYA’nın açış konuşmasıyla başladı. İlgili birimlerin sunuşları yapıldı ve ihtiyaç duyulan mevzuat düzenlemeleri ile alakalı görüşler ele alınarak değerlendirme yapıldı.  

Toplantı, Afyon’da bulunan yerel yayıncılarla bir araya gelinerek, “istek, öneri ve sorunları” üzerine durularak sürdürüldü. Yayıncılar,  “Yerel yayıncılar olarak zorluk yaşadıklarını ve sorunlarının giderilmesi için Radyo ve Televizyon Üst Kurulundan destek beklediklerini” ifade ettiler.

Üst Kurul Başkanı Prof. Dr. İlhan YERLİKAYA, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu olarak mevzuat çerçevesinde yerel yayıncılara gerekli desteği verdiklerini ve vermeyi sürdüreceklerini söyledi.

Toplantı, Üst Kurul Başkanı ve Üst Kurul Üyelerinin genel değerlendirmeleriyle son buldu.

 

 

Yayın Tarihi : 03 Nisan 2017