9.Gelecekle İletişim Çalıştayı 03-08 Ekim 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecektir

 

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu tarafından her yıl düzenlenen Gelecekle İletişim Çalıştaylarının dokuzuncusu, 03-08 Ekim 2017 tarihlerinde Köstence (Romanya) –Komrat’ta (Moldova) gerçekleştirilecektir.

Bu yılki ana teması “15 Temmuz Türkiye Örneğinde Medya ve Demokrasi” olarak belirlenen çalıştaya Türk Cumhuriyetleri ile Türk ve Akraba Topluluklarından gelerek, ülkemizde iletişim fakültelerinde öğrenim görmekte olan öğrenciler ve daha önceden mezun olup medya alanında çalışanlar katılacaktır.

Çalıştay, 03 Ekim 2017 Salı günü Köstence’de (Romanya), Ovidius Üniversitesi Dekanı Prof.Dr. Cristina TAMAŞ, Ovidius Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Sorin RUGİNĂ, RTÜK Başkanı Prof.Dr. İlhan YERLİKAYA, Türkiye Cumhuriyeti Köstence Başkonsolosu Uygar Mustafa SERTEL ve Türkiye Cumhuriyeti Bükreş Büyükelçisi Osman Koray ERTAŞ’ın açılış konuşmalarıyla başlayıp 06 Ekim 2017 Cuma günü Komrat’ta (Moldova) değerlendirme oturumunun ardından sona erecektir.

Ayrıca, RTÜK Başkanı Prof. Dr. İlhan YERLİKAYA ve Üst Kurul Üyeleri Romanya ve Moldova’da resmi ziyaretlerde bulunacaklardır.  

Kamuoyuna duyurulur.

Yayın Tarihi : 27 Eylül 2017