TVYD Yönetim Kurulu Üyelerinden RTÜK Üst Kurul Üyelerine Ziyaret

Televizyon Yayıncıları Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanı ve Üst Kurul Üyelerini İstanbul’daki Bölge Temsilciliğinde ziyaret etti.

Toplantıda, sektörün genel sorunları üzerinde duruldu. Üst Kurul Başkanı Prof. Dr. İlhan Yerlikaya, medyanın bütün dünyada olduğu gibi ülkemiz için de önemli olduğunu, televizyon yayınlarını ise daha öne çıktığını ifade etti. Ayrıca, sektörün temsilcileriyle yapılacak bu tür toplantıların sorunların çözülmesine büyük ölçüde katkı sağlayacağını dile getirdi.

Yerlikaya, televizyonların dünyada olan olayları anında seyircisine ulaştırdığını, dünyanın en uzak yerini gözler önüne serdiğini, başta Körfez Savaşları olmak üzere, dünyanın her hangi bir yerindeki önemli olayları canlı bir şekilde sunduğunu belirtti.

Televizyon ve radyo yayınlarının olmayışı veya tek olmasının ülkemizde daha önce gerçekleştirilen darbelerin başarılı olmasında etkin olduğunu, 15 Temmuz’da ise televizyon ve radyo yayınlarının çok çeşitli olmasının ve darbe aleyhine yayın yapmalarının başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, darbenin milletimizle birlikte önlenmesine çok büyük katkı sağladığını söyleyen Yerlikaya TVYD Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür etti.

TVYD Yönetim Kurulu Başkanı Barış Tümay, Yönetim Kurulu olarak sektörün RTÜK’le her zaman işbirliğine hazır olduğunu dile getirerek, sektörün bazı sorunları olduğunu ifade etti. 

Barış Tümay, dizi mülkiyetleri, reklam süreleri,  RTÜK ve Aile Bakanlığı işbirliği ile aile için faydalı dizilerin teşvik edilmesi projesi, Kamu Spotları Çalıştayı’nda TVYD'nin de dahil edilmesi, İyi Uykular Çocuklar başlıklı 2009’dan beri kanalların ortak uygulamada bulunduğu proje animasyonunun yenilenmesi gibi konularda taleplerini dile getirdi.

28.09.2017 tarihinde gerçekleşen toplantıya RTÜK Üst Kurul Başkanı Prof. Dr. İlhan Yerlikaya, Üst Kurul Başkan Vekili Esat Çıplak, Üst Kurul Üyeleri Doç. Dr. Hamit Ersoy, Arif Fırtına, Nurullah Öztürk, İsmet Demirdöğen, Ersin Öngel, RTÜK İstanbul Bölge Temsilcisi Dr. Murat Soysal, TVYD Yönetim Kurulu Başkanı Barış Tümay, Genel Sekreter Fatih Savaş, Sayman Ali Can Türk, TVYD Koordinatörü Rezzan Dağseven katıldı.

Toplantı iyi dilek ve temennilerle sona erdi.

 

 

 

 

Yayın Tarihi : 28 Eylül 2017