Moldova Görsel-İşitsel Koordinasyon Konseyi (CCA) RTÜK Çalışma Ziyareti

           Karadeniz Ekonomik İşbirliği (KEİ) Örgütüne üye ülkelerin yayıncılık düzenleyici otoriteleri arasında diyalog ve işbirliğinin geliştirilmesi ile bilgi ve deneyim paylaşımının sağlanmasına yönelik çalışmalarda bulunmak amacıyla RTÜK öncülüğünde kurulan ve Daimi Sekretarya faaliyetleri RTÜK bünyesinde yürütülen Karadeniz Yayıncılık Düzenleyici Otoriteler Forumu (BRAF) faaliyetleri çerçevesinde Moldova Görsel-İşitsel Koordinasyon Konseyi (CCA) Başkanı Dragoş VIKOL ve Moldova Büyükelçisi Igor BOLBOCEANU’nun da yer aldığı bir heyet Üst Kurul Başkanı Prof. Dr. İlhan YERLİKAYA ve BRAF Genel Sekreteri ve Üst Kurul Üyesi Doç. Dr. Hamit ERSOY’u makamlarında ziyaret etti.  

            Söz konusu ziyarette Türkiye ile Moldova’da görsel işitsel yayıncılık hakkında bilgi alışverişi yapılmış ve düzenleme ve denetleme faaliyetleri çerçevesinde istişarelerde bulunularak iki ülke arasındaki var olan iyi ilişkilerin geliştirilmesi hususunda görüş birliğine varılmıştır. 

            CCA Heyeti 17-19 Ocak 2018 tarihleri arasında RTÜK’ün çalışma usul ve esaslarını incelemek amacıyla 3 günlük bir çalışma ziyaretinde bulunacak ve bu itibarla medya hizmet sağlayıcı kuruluşlarla da görüşmeler gerçekleştirilecektir. (17 Ocak 2017)   


 

Yayın Tarihi : 17 Ocak 2018