Türkiye - Japonya TV İçeriği Ortaklık Diyalog Semineri 1-2 Mart 2018 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşmiştir


Türkiye - Japonya TV İçeriği Ortaklık Diyalog Semineri 1-2 Mart 2018 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşmiştir.

Türkiye ve Japonya yayıncıları arasında drama içeriği hakkında piyasa gelişimini cesaretlendirmek hedefiyle yapılan programa, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkan Vekili Esat ÇIPLAK katılım sağlamıştır.

Türkiye ve Japonya’dan çok sayıda yapım şirketi, yapımcı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Ekonomi Bakanlığı’ndan bürokratların katıldığı program RTÜK Başkan Vekili Esat ÇIPLAK’ın açılış konuşmasıyla başlamıştır.

Açılış konuşmasında; ilk olarak RTÜK kurumsal yapısından bahseden Sn. ÇIPLAK, ülkemizin tarihi ve kültürel bağları itibarıyla Uzak Doğu ve Güneydoğu Asya Devletleri ve halklarını dost olarak gördüğünü ve her alanda ilişkilerin geliştirilmesi yönünde güçlü bir iradeye sahip bulunduğunu belirtmiştir. Radyo ve Televizyon Üst Kurulu olarak da sorumlulukları yerine getirme adına bu tür etkinlikleri birer fırsat olarak görmekte olduklarını dile getirmiştir.

Bu çerçevede, Türkiye ve Japonya arasında görsel işitsel yapımlar ve yayıncılık alanında kültürel alışveriş ve işbirliğini geliştirmeyi hedefleyen bu etkinlikte, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu olarak katkı sunmayı hedeflemekte olduklarını vurgulamıştır.

Program, Türk ve Japon Yapımcıların karşılıklı iş eşleştirmeleriyle son bulmuştur.

 

 

Yayın Tarihi : 15 Mart 2018