Ukrayna Televizyon ve Radyo Yayıncılığı Ulusal Konseyi (NCTRB)’nden Üst Kurula Çalışma Ziyareti

Ukrayna Televizyon ve Radyo Yayıncılığı Ulusal Konseyi (NCTRB) Heyeti, Ukrayna-Türkiye arasında görsel-işitsel medya sektörünün düzenlenmesi alanında var olan işbirliği ve dayanışmayı geliştirmek ve tecrübe paylaşımı konusunda görüşmelerde bulunmak üzere Üst Kurula bir çalışma ziyareti gerçekleştirdi. Heyet, Üst Kurul Başkanı Prof. Dr. İlhan Yerlikaya tarafından makamında kabul edildi.

NCTRB Başkanı Iurii Artemenko, Başkan Vekili Uliana Feshchuk, Genel Sekreter Oleksandr Iliashenho, Konsey Üyeleri Serhii Kostynskyi ve Valentyn Koval ile Başkan Danışmanı Myhaylo Kunitskyi’nin yer aldığı heyete Ukrayna Büyükelçiliği Müsteşarı Natalia Lopatina, Büyükelçilik Basın Müşaviri Boğdan Konopliastyi ve Ataşe Anna Shmyk eşlik etti. Ukrayna Heyeti ayrıca Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkan Vekili Esak Çıplak, Üst Kurul Üyeleri Taha Yücel, Arif Fırtına. Nurullah Öztürk, İlhan Taşcı. Başkan Yardımcıları Hikmet İnce ve İlker Ilgın bir araya geldi.

Ziyaret kapsamında Üst Kurulun görev, yetki ve sorumlulukları ile çalışma ilkeleri hakkında bilgi verildi. Üst Kurulun izleme ve değerlendirme faaliyetleri alanındaki tecrübesiyle ilgilenen katılımcılar, SKAAS (Sayısal Kayıt, Arşiv ve Analiz Sistemi) Projesi’nin sistem odasında incelemelerde bulundu.

Kırım’daki gelişmelerin ve soydaşlarımızın durumu ile Türkiye ve Ukrayna arasındaki ilişkilerinin de değerlendirildiği ziyarette heyet, Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu’na da bir çalışma ziyareti gerçekleştirmek üzere Üst Kurul’dan ayrıldı.

 

Yayın Tarihi : 05 Kasım 2018