RTÜK Eğitim ve Vizyon Günleri Başladı

“Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Eğitim ve Vizyon Günleri” RTÜK konferans salonunda Üst Kurul Başkanı Prof. Dr. İlhan Yerlikaya’nın açılış konuşması ile başladı.

Üst Kurul Başkanı Yerlikaya konuşmasında, kendisinin de Başbakanlık Osmanlı Arşivinde Uzman Yardımcısı olarak göreve başladığını ve o dönemde aldığı eğitimlerin yaşamına çok katkısı olduğunu ifade etti. Görevine yeni başlayan Üst Kurul Uzman Yardımcılarına ve Memurlara bu eğitimlerden olabildiğince istifade etmeleri yönünde tavsiyelerini ileten Başkan Yerlikaya, katılımcılara eğitim sürecinde başarılar diledi.

İlk gün konuşmacısı olan İstanbul Ticaret Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mete Çamdereli “Ekranda Din Nasıl Durur?” başlıklı sunumunda dini içerikli programların ekrandaki tarihsel gelişim süreci ve nasıl analiz edilmesi gerektiği ile ilgili bilgi verdi.

"2018 Yılı Aday Memur Yetiştirme Programı" kapsamında RTÜK’te göreve yeni başlayan Üst Kurul Uzman Yardımcılarına ve Memurlara yönelik 5 Kasım - 14 Aralık 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan “Hazırlayıcı Eğitim Programı” kapsamında yer alan programlar 14 Aralık’ta yapılacak hazırlayıcı eğitim değerlendirme sınavı ile sona erecek.

 

Yayın Tarihi : 07 Kasım 2018