Eğitim ve Vizyon Günleri Kapsamında Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. Burhan Kuzu Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini Anlattı

RTÜK’te göreve yeni başlayan Üst Kurul Uzman Yardımcılarına ve Memurlara yönelik  “2018 Yılı Aday Memur Yetiştirme Programı" kapsamında devam eden “RTÜK Eğitim ve Vizyon Günleri” nin üçüncü gününde konuk, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Anayasa Profesörü Prof. Dr. Burhan Kuzu oldu. Programa Üst Kurul Başkanı Prof. Dr. İlhan Yerlikaya, Üst Kurul Üyeleri Nurullah Öztürk ve Taha Yücel de katıldı. Başkan Yerlikaya'nın açılış konuşmasıyla RTÜK Konferans Salonunda başlayan programda, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Kuzu, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi” ile parlamenter sistemi kıyaslayarak Cumhurbaşkanlığı sistemi ile yeni yapılanmada devlet kurumlarının rolü hakkında katılımcılara bilgi verdi. 

“Burada öğreneceğiniz bilgilere memuriyet yaşamınızda ihtiyaç duyacaksınız”

Eğitimin açılış konuşmasını gerçekleştiren Başkan Yerlikaya, şunları ifade etti:

“Bugün konusu yeni Cumhurbaşkanlığı Sistemi ve bu sistemdeki kurumların işlevleri olan eğitimi size Burhan Hocam verecek. Devlet memurluğuna geçecek uzman yardımcılarımızın ve memurlarımızın alacağı bu eğitimi çok değerli görüyorum. Artık gerçek hayata atıldınız. Burada öğreneceğiniz iletişim ve hukuk, devlet protokolü gibi alanlardaki bilgilere memuriyet yaşamınız boyunca ihtiyaç duyacaksınız.”

Başkan Yerlikaya’nın ardından kürsüye çıkan Prof. Dr. Burhan Kuzu, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve bu sistemde kurumların işleyişi hakkında katılımcıları bilgilendirdi. Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Kuzu, konuşmasının sonunda salondaki katılımcıların sorularını yanıtlayarak eğitimi tamamladı.

 

Yayın Tarihi : 07 Kasım 2018