RTÜK Personeli Geleneksel İftar Programında Buluştu

Ersoy: “RTÜK ailesiyle iftar organizasyonunda beraber olmaktan çok mutluyum.”

Şahin: “İftarlar bizleri bir araya getiren, paylaşımımızı arttıran, ekmeğimizi, yemeğimizi bölüştüğümüz anlardır”

Radyo ve Televizyon Üst Kurulunun her yıl düzenlediği geleneksel iftar programı Ankara Hakimevi’nde yapıldı.

İftar programına Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanı Ebubekir Şahin, Başkan Vekili Esat Çıplak, Üst Kurul Üyeleri Arif Fırtına, Doç. Dr. Hamit Ersoy, İlhan Taşcı, Prof. Dr. İlhan Yerlikaya, Taha Yücel ile Üst Kurul çalışanları ve aileleri katıldı.

Yemekte, kısa bir konuşma yapan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, RTÜK ailesiyle iftar organizasyonunda beraber olmaktan çok mutlu olduğunu ve mümkün olan her fırsatta bunu sürdürmeye çalışacağını dile getirdi.

Bakan Ersoy, “Ramazan ayında sizlerle beraber burada orucumuzu açma kısmetini bulduk. İnşallah bütün Ramazan ayı boyunca bu huzurlu ve güzel ortamı sürdürürüz. Herkesin huzurlu ve keyifli bir Ramazan ayı geçirmesini diliyorum.” dedi.

Üst Kurul çalışanlarının yoğun katılım gösterdiği programda söz alan RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin ise, bolluk, bereket, birlik ve beraberlik ruhunun Ramazan ayında en üst noktada yaşandığını ifade etti.

“İftarlar bizleri bir araya getiren, paylaşımımızı arttıran, ekmeğimizi, yemeğimizi bölüştüğümüz anlardır” diye konuşan Şahin, “Biz de Radyo ve Televizyon Üst Kurulu ailesi olarak bu iftar programında bir araya geldik. Her sene Üst Kurul çalışanları ile bir araya gelerek aynı sofraya oturmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” cümleleriyle sözlerini tamamladı.

Programda RTÜK çalışanlarının çocukları için Karagöz ve Hacivat gösterisiyle, çeşitli oyunlar tertip edildi.

 

 

Yayın Tarihi : 09 Mayıs 2019