RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin ve Üst Kurul Çalışanları Seyranbağları Huzurevi’nde İftar Yaptı

Radyo ve Televizyon Üst Kurulunda yetkili sendika Birlik Haber-Sen’in organizasyonunda Seyranbağları Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde düzenlenen iftar programına RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Üst Kurul Üyeleri Arif Fırtına, Nurullah Öztürk ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Uzm. Dr. Orhan Koç, Çocuk Hizmetleri Genel Müdür Vekili Dr. Selahattin Güven, Birlik Haber-Sen Genel Başkanı Ömer Budak, Ankara Üniversitesi Yaşlılık Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (YAŞAM) Müdürü Prof. Dr. Emine Özmete ve Üst Kurul çalışanları katıldı. İftar öncesinde huzurevinde kalan yaşlıları odalarında ziyaret eden Üst Kurul Başkanı Ebubekir Şahin, bakımevi sakinleriyle yakından ilgilendi.

“Yayınlar konusundaki beklentilerinizi çok önemsiyoruz”

İftar yemeğinde konuşan Ebubekir Şahin, “Ramazanın bolluk, bereket, birlik ve beraberlik ruhu içerisinde değerli büyüklerimizle, çınarlarımızla bir arada olmanın mutluluğunu hiçbir şeye değişmemiz mümkün değildir” dedi.

Hemen hemen herkesin izlediği ve dinlediği Radyo ve Televizyon yayınlarını düzenleyen ve denetleyen RTÜK’ün, bu görevi dolayısıyla toplumun bütün kesimlerini etkilediğine işaret eden Şahin, yaşlıların yayınlar konusundaki beklentilerini çok önemsediklerini ifade etti.

“Bütün dünyadaki mazlumlara kapısını açan bir devletimiz var”

Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Uzm. Dr. Orhan Koç da yaptığı konuşmasında Türk devlet geleneğinde var olan şefkat kültürünü sözlerine taşıdı. Koç, “Sultan II. Abdülhamid’ten bugüne Darülaceze diye ifade ettiğimiz acizlerin yurdu olarak hizmet veren kuruluşlarımız var. İşte huzurevlerimiz, yaşlı bakım merkezlerimiz de bu misyonun, bu anlayışın ve insana değer vermenin karşılığı olarak hizmet vermektedir” diye konuştu.

“Huzurevleri devletimizin büyüklüğünü gösteriyor”

Birlik Haber-Sen Genel Başkanı Ömer Budak ise, bakıma muhtaç kişilere el uzatan devletin, bütün vatandaşları gururlandırdığını belirterek huzurevi sakinleriyle bir arada iftar yapıyor olmalarının kendilerini onurlandırdığını ifade etti.

İftar programının sonunda Üst Kurul Başkanı Ebubekir Şahin,  kendi masasında oturan yaşlı bir hanıma çiçek takdim etti.

 

Yayın Tarihi : 22 Mayıs 2019