RTÜK Başkanı Şahin, Birim Amirleriyle ile Birlikte Gelecekte Yapılması Planlanan Projeleri Değerlendirdi

Radyo Televizyon Üst Kurulu Başkanı Ebubekir Şahin, bugün gerçekleşen toplantıda Daire Başkanlarının gelecekte uygulamaya geçirmeyi düşündükleri projelerini dinledi.

Daire Başkanları ile toplantı salonunda bir araya gelen Başkan Şahin, medya okuryazarlığı konusu başta olmak üzere birim çalışmaları ve birimlerin planladığı projeleri hakkında bilgi aldı.

“Medya okuryazarlığı emniyet kemerimizdir”

Gerçekleşen toplantıda görsel ve işitsel medyanın bilinçli bir şekilde değerlendirilebilmesi amacıyla RTÜK tarafından yürütülen medya okuryazarlığın önemine vurgu yapıldı.  Konuya ilişkin İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi tarafından hazırlanan ve ilerleyen günlerde kamu spotu olarak televizyonlarda gösterilmesi planlanan film de Başkan Şahin’e sunuldu. Şahin, toplantıda şunları söyledi: ” Medya okuryazarlığının tüm vatandaşlar tarafından bilinmesi çok önemli. İzlediğimiz her şey bir iz bırakır. Özellikle de seyredilen içerikler çocukların zihinsel ve fiziksel dünyasında büyük rol oynuyor. Doğru medya kullanımını sağlamak ancak medya okuryazarlığını bilmekle mümkündür. Önümüzdeki süreçte gerçekleştireceğimiz projelerde en çok bu konu üzerinde duracağız.”

Tüm birimlerin yöneticilerinin daire projeleriyle ilgili görüşlerini paylaştığı toplantıda, her birim kendi çalışma alanlarında ilerleyen zamanda hayata geçirmeyi planladıkları projeleri hakkında Başkan Şahin’i bilgilendirdi.

Yayın Tarihi : 13 Haziran 2019