RTÜK’e Özel Misafirler

Şırnak’tan Üst Kurul’u ziyarete gelen öğrenciler, Başkan Ebubekir Şahin ile görüştü.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun kapısı herkese açık… Özellikle de öğrencilere… Medya okuryazarlığı alanında önemli çalışmalar yapan Üst Kurul, oluşturduğu farkındalıkla öğrencilerin ilgisini çekiyor.

Şırnaklı öğrencilerin RTÜK merakı

RTÜK’ün dün çok özel misafirleri vardı. Ankara’ya gelen ve RTÜK’ü merak eden ilk ve ortaokul öğrencileri yanlarında bulunan mihmandar öğretmenlerine RTÜK’ü görmek istediklerini söylediler. Talebi geri çevirmeyen öğretmenler, 3 farklı okulun öğrencileriyle RTÜK’ün Bilkent’teki ana hizmet binasını ziyaret etti.

Şırnak Ayvalık Köyü İlköğretim Okulu, Şırnak Şehit Ali Çakar İmam-Hatip Ortaokulu ve Beytüşşebap İlköğretim Okulu öğrencileri, RTÜK’te merak ettikleri sorulara cevap bulurken, yayıncılık alanının nasıl düzenlendiğine dair bilgi sahibi oldular.

RTÜK Başkanı ile görüşen küçük öğrenciler, Ebubekir Şahin’in elinden RTÜK Gönüllüsü Rozeti ve Sertifikası aldı. 

Öğrencilere hitap eden Şahin, ilk ve orta öğrenim öğrencilerini çok önemsediklerini belirtti. Türkiye’nin geleceğinin teminatı olan öğrencilerle birlikte olmaktan mutlu ve gururlu olduğunu dile getiren Şahin, çocuklarla sohbetinde, tüm öğrencilerin medya okuryazarlığı dersinden memnun olduğunu öğrendi.

Yayın Tarihi : 14 Haziran 2019