RTÜK’ te 15 Temmuz Anma Günleri

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" için bir dizi etkinlik düzenleyecek.

15 Temmuz 2016’da yaşanan hain darbe girişiminin ardından “Demokrasi ve Milli Birlik Günü” ilan edilen 15 Temmuz’da başta Cumhurbaşkanlığı olmak üzere çeşitli kurum ve kuruluşlar yurt genelinde bazı etkinlikler düzenleyecek.

Bu kapsamda Radyo ve Televizyon Üst Kurulu da, 3 gün sürecek etkinlik programı hazırladı.

Unutmadık, unutmayacağız

Alçak darbe girişimini ‘unutturmamak’ amacıyla yola çıkan Üst Kurul, 15 Temmuz etkinliklerini geleneksel hale getirdi.

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin’in özel önem verdiği etkinlikler, Üst Kurul’da görevli şehit ve gazi yakınlarının katılacağı toplantıyla başlayacak.

10 Temmuz Çarşamba günü gerçekleştirilecek toplantının sonrasındaysa RTÜK Başkanı Şahin ve Üst Kurul Üyeleri, Ankara’da ikamet eden bazı 15 Temmuz şehitlerinin evlerini ziyaret edecek.

Etkinliklerin ikinci günündeyse, RTÜK binasında 15 Temmuz Resim ve Fotoğraf Sergisi açılacak. Aynı gün düzenlenecek panelde gösterilecek 15 Temmuz belgeselinin ardından “kara gece”yi bizzat Gazi Meclis’te yaşayanlardan Ak Parti Milletvekili Ayşe Keşir, ‘Milli Birlik’ temalı bir konferans verecek.

Şehit ve gazi çocuklarına medya okuryazarlığı

Etkinliklerin son günü olan Cuma gününde de, şehit ve gazi çocukları RTÜK’te ağırlanacak.

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin’le bir araya gelecek öğrenciler, günü Üst Kurul’da tamamlayacak. Şehit ve gazi çocukları, medya okuryazarlığı konusunda bilgilendirilecek.

Yayın Tarihi : 09 Temmuz 2019