ALO 178 İle RTÜK’e Ulaşmak Daha Kolay

Vatandaşların RTÜK’le daha kolay ve hızlı irtibat kurması için RTÜK İletişim Merkezi’nin yeni numarası Alo 178 oldu.

“Açık kapı iletişim” parolasıyla hareket eden Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, vatandaşlarla daha sıkı iletişim için bir adım daha attı. Daha önce 444 1 178 hattıyla hizmet veren RTÜK İletişim Hattı’na yeni bir ilave yapılarak vatandaşların RTÜK’le iletişimi daha kolay hale geldi.

Bu sabah itibarıyla Alo 178 hattını devreye sokan RTÜK, vatandaşların beklenti ve önerilerini en rahat ve hızlı şekilde kaydetmeyi ve gerekli müdahaleleri yapmayı amaçlıyor.

Rating ölçüm merkezi herkese açık

Ebubekir Şahin başkanlığındaki RTÜK yönetimi, bir süre önce de hizmet binasının kapılarını vatandaşlara açtı. Bilkent’teki ana hizmet binasında oluşturulan ‘Rating Ölçüm Merkezi’, meraklı vatandaşları misafir etmeye başladı. Rating ölçümlerinin nasıl yapıldığını ya da televizyonların nasıl takip edildiğini merak edenler RTÜK’e gelerek akıllarındaki sorulara cevap buluyor.

“Her tavsiye başımızın tacıdır"

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, görevi devraldıktan sonra açık kapı iletişim anlayışını benimsediklerini, vatandaşların talep, beklenti ve görüşlerinin Üst Kurul için çok önemli olduğunu belirtti.

Şahin, yayıncılık alanını düzenlerken vatandaş bildirimlerini dikkate aldıklarını vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Halkımızın yorumları çalışmalarımızda rehber oluyor. Yayıncılık alanını düzenlerken vatandaş bildirimlerini dikkate alarak çalışıyoruz. ALO 178 ile vatandaşlarımız artık daha rahat ve kolaylıkla bizlere ulaşacak. Açık iletişim kanallarından gelen öneriler ışığında düzenleme ve denetleme faaliyetlerimizi ilgili yasamızla yürütüyoruz. Bizim için her tavsiye başımızın tacıdır. Hizmet binamızın kapıları da vatandaşımıza açık. Oluşturduğumuz Rating İletişim Merkezi de rating ölçümlerini ve televizyonların nasıl takip edildiğini merak eden vatandaşlarımıza her zaman açıktır. Dileyen gelip uzman arkadaşlarımızdan merak ettikleri sorulara cevap bulabilir."

Yayın Tarihi : 10 Temmuz 2019