RTÜK Yönetimi, Üst Kurulda Görevli Gazilerle Şehit ve Gazi Yakınlarını Unutmadı

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin ve Üst Kurul Üyeleri, 15 Temmuz anma etkinlikleri kapsamında şehit ve gazi yakını çalışanlarla kahvaltı yaptı.

RTÜK’te hafta boyu sürecek 15 Temmuz anma etkinlikleri başladı. Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanı Ebubekir Şahin, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri kapsamında, Üst Kurul’da çalışan gazilerle şehit ve gazi yakınlarıyla kahvaltıda bir araya geldi.

Programa, Üst Kurul Üyeleri Arif Fırtına, Nurullah Öztürk, İlhan Taşçı, Prof. Dr. İlhan Yerlikaya ve Taha Yücel de katıldı.

“Bizim için sizlerin varlığı bir onur ”

Toplantıda konuşan Başkan Şahin,  şehit ve gaziliğin önemine işaret ederek sözlerine şöyle devam etti:

“Sizler bizim başımızın tacısınız. Bugünden itibaren siz şehit yakınlarımız ve gazilerimizden gelen anlık talepler ile buluşmaya devam edeceğiz. Biz bir aileyiz diyerek yola çıktık; siz bu ailenin en vakur en şerefli üyelerisiniz. Bu şerefi şimdiye dek gördüğüm kadarıyla hiç yere düşürmediniz. Allah sizlerden razı olsun. Bundan sonraki süreçte de sıkıntılarınız olabilir, dertleriniz olabilir, karşılaştığınız sorunları aşamamış olabilirsiniz bizler sizin mesleki büyükleriniz, idarecileriniz olarak çözmek için buradayız ve her an yanınızdayız. İyi ki varsınız diyorum. 15 Temmuz hain darbe girişiminde yazılan destanı anmak, 15 Temmuz şehitlerimizi anmak,  gazilerimizi yüceltmek ve o zaferi kutlamak amacıyla belki bir araya geldik. Fakat bu sebep ile bir araya gelsek dahi bizler için, bütün şehitlerimiz, bütün şehit yakınlarımız ve gazilerimiz tektir, birdir ve ömrümüz boyunca da minnet ve şükran dolu olacağız”

Programın sonunda RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin ve Üst Kurul Üyeleri katılan personele plaket takdim etti.

 

Yayın Tarihi : 10 Temmuz 2019