Şehit Çocukları Medya Okuryazarlığı İle Tanıştı

Şahin: “Sizler bize yalnızca bu dünyada değil öbür dünyada da emanetsiniz”

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, hafta boyu süren 15 Temmuz anma etkinlikleri kapsamında şehit aileleri ve çocuklarıyla Üst Kurul’da bir araya geldi.

 Ankara’nın farklı ilçelerinden gelen aileleri ağırlayan Ebubekir Şahin, 15 Temmuz’da canını feda eden şehitlerin çocuklarının devlete emanet olduğunu söyledi.

Kendisinin de elinden gelen her türlü imkânı şehit ailelerinin sorunlarına çözüm bulmak için kullanmaktan çekinmeyeceğini ifade eden Şahin, “Sizler bize sadece bu dünyada değil öbür dünyada da emanetsiniz. Bana ne zaman ulaşmak isterseniz çekinmeyin. İş yaşamında, okul yaşamında ve sosyal yaşamda yaşadığınız zorluklarda bizlere ulaşın. Bunları çözmek için elimizden ne geliyorsa imkânlarımızı seferber ederiz.” dedi.

Medya mesajlarını doğru okumayı öğrendiler

Görüşme sonrasında şehit çocuklarına, öğrencilerin medya mesajlarını doğru okuması amacıyla yürütülen “Medya Okuryazarlığı” eğitimi verildi.  “Akıllı İşaretler” ve “İyi Uykular Çocuklar” animasyonu gibi çalışmaların detaylarını öğrenen çocuklara,  çeşitli bilmeceler sorularak öğrencilerin edindikleri bilgileri pekiştirmesi ve  neşeli zaman geçirmesi sağlandı.

“RTÜK Gönüllüsü” oldular

Sunumların ardından minikler, hazırlanan etkinlik alanında kodlama, test çözme, boyama gibi faaliyetler gerçekleştirdi. Günün sonunda etkinliğe katılan şehit çocuklarına “RTÜK Gönüllüsü” rozeti verildi.  

 

Yayın Tarihi : 12 Temmuz 2019