RTÜK Başkanı Sn. Ebubekir Şahin’in “15 Temmuz” Mesajı

Milettinin Yanında Yer Alan Medyamıza Teşekkür

15 Temmuz 2016’nın karanlık gecesini de aydınlık sabahını da unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız…

 Aziz atalarımızın kanlarıyla sulanan bu topraklar, o gece bir kez daha hainlerin ihanetine şahit oldu.

FETÖ ihanet çetesinin darbe girişimine karşı, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın feraseti ve liderliğinde milletimizin verdiği destansı mücadele parlak bir zaferle taçlandı.

Canlarını feda eden şehit ve gazilerimizle kazanan, aziz milletimiz ve demokrasimiz oldu.

 251 kahramanımızın ve gazilerimizin ülkemize armağan ettiği aydınlık sabah gösterdi ki iman ve inanç dolu yüreğin karşısında ne tankın ne de tüfeğin hiçbir gücü yoktu.  

15 Temmuz, yeni bir dirilişin adı oldu.

Medyamız, o gün çok kritik bir sınav verdi.

Cumhurbaşkanımız, milyonları sokağa döken çağrısını akıllı teknolojilerin yardımıyla bir televizyon ekranından yaparak tıpkı Kurtuluş Savaşı’nda olduğu gibi bir milleti ayağa kaldırdı, yeni bir Milli Mücadele başladı.

Kendisine yakışanı yaparak demokrasiden yana tavır koyan medyamız halkın sesi oldu.

Milli meselelerde görsel ve işitsel medyamızın duruşunun milletimizle birebir aynı olduğunu görmek bizleri gururlandırdı.

RTÜK Başkanı olarak belirtiyorum ki, 15 Temmuz’da milletinin yanında dimdik duran Türk medyası göğsümüzü kabarttı. Medyamızla iftihar ediyoruz. Duyarlı medyamızın katkılarını asla unutmayacağız. O gece, halktan yana kararlı bir tavır sergileyen tüm basın mensuplarımıza aziz Türk milleti adına şükranlarımı sunuyorum.

 ‘Çanakkale Ruhu’yla şehitlerimizin emaneti olan güzel ülkemizden vazgeçmeyeceğiz. Dış tehlikelere, FETÖ ve benzeri terör örgütlerine karşı mücadelemizi milli birlik ve beraberlik içinde kararlılıkla sürdüreceğiz. 

‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ vesilesiyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere vatan uğrunda canlarını feda eden bütün şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle yad ediyorum.

Yayın Tarihi : 14 Temmuz 2019