RTÜK Heyeti, IBC Fuarına Katıldı

Şahin: "Hedefimiz, fuardaki yayıncılık alanındaki yenilikleri gözlemleyerek ve bunları fuarda konuşarak bunların ülkemize taşınmasını ve yapılmasını sağlamaktır" 

Hollanda’da düzenlenen dünyanın önde gelen yayıncılık etkinlikleri arasında yer alan fuara, RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin'in yanı sıra RTÜK Başkan Vekili Esat Çıplak, RTÜK Üst Kurul Üyesi İlhan Taşçı katıldı.

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, fuarı takip eden Türk gazetecilere yaptığı açıklamada, yayıncılık alanındaki gelişmeleri sürekli ve yakından izlediklerini belirterek, "Hedefimiz fuardaki yayıncılık alanındaki yenilikleri gözlemleyerek ve bunları fuarda konuşarak bunların ülkemize taşınmasını ve yapılmasını sağlamaktır." dedi.

Fuarın sadece teknolojik gelişmelerin değil, yapımların da konuşulduğu bir mecra olduğunu ifade eden Şahin, bu yüzden fuarda var olmanın gerektiğine inandıklarını ve bir sonraki süreçle ilgili olarak da fuarda daha etkin bir şekilde rol oynayacaklarını dile getirdi.

Şahin, fuarda Türkiye'deki yayıncılığın geleceği ile ilgili çok güzel izlenimleri olduğunu ve ülkeye geri döndüklerinde uygulama esasları ile ilgili neler yapılabileceklerini takip etmek istediklerini aktardı.

Türksat standını da ziyaret eden RTÜK Başkanı Şahin, "TÜRKSAT dünyada önemli ve Türkiye'nin gururu olan bir kuruluş. Bu fuarda Türk bayrağını dalgalandıran ve bizim de göğsümüzü kabartan çok önemli bir kurum. Türkiye'deki yeniliklerini burada göstermesi ve buradaki portföyüne iletmesi bizim takdir ettiğimiz bir durum. TÜRKSAT son dönemdeki gelişmeleri ile sadece Türkiye'de değil tüm dünya çapında çok ciddi anlamda yatırım yapan bir kurum haline gelmiştir. Burada bulunması bizi sevindirmiş ve gururlandırmıştır." değerlendirmesinde bulundu.

Yayın Tarihi : 15 Eylül 2019