Serebral Palsili Çocuklar ve Aileleri RTÜK’te Buluştu

Şahin: "Devletimizin her kurumunun serebral palsili ve down sendromlu çocuklara ilişkin gayretlerini bilen biriyim. Var gücümüzle çalışıyoruz"

RTÜK tarafından Üst Kurulun 25'inci kuruluş yıl dönümü kapsamında, Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı iş birliğiyle "serebral palsi"ye dikkati çekmek için etkinlik düzenlendi.

RTÜK binası önündeki etkinliğin açılışında konuşan Başkan Ebubekir Şahin, serebral palsili çocukların ve ailelerin sorunlarının bilinmesi ve çözümü için çalıştıklarını ifade etti.

Şahin, "devletimizin her kurumunun serebral palsili ve down sendromlu çocuklara ilişkin gayretlerini bilen biriyim. Yeterli mi, değil elbette. Tabii ki eksiklikler var ama var gücümüzle çalışıyoruz" dedi.

Şahin, toplantıya katılan TBMM Down Sendromu, Otizm ve Diğer Gelişim Bozukluklarının Yaygınlığının Tespiti Araştırma Komisyonu başkan ve üyeleriyle STK temsilcilerine emeklerinden dolayı teşekkür etti.

Komisyon Başkanı Ak Parti Antalya Milletvekili Kemal Çelik de RTÜK'ün 25'inci kuruluş yıl dönümünü kutlayarak, başarılı ve geniş katılımlı bir etkinliğin Üst Kurula yakıştığını söyledi.

Komisyon üyeleri CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık ve AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu da etkinlikte birer konuşma yaptı.

Etkinlikte söz alan Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı İcra Kurulu Başkanı İsmail Kemal Gürleyik ise konuşmasında, Vakıf Başkanı Dilek Sabancı'nın, programa katılamadığını belirterek, 6 Ekim Serebral Palsi Günü ve RTÜK'ün 25'inci kuruluş yıl dönümünü kutlayan mesajını iletti.

Etkinliğe SERÇEV ve ilgili STK'ler, aileler ve serebral palsili çocuklar katıldı.

Konuşmaların ardından RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Başkanvekili Esat Çıplak, Üst Kurul Üyeleri, milletvekilleri ve STK başkanları çocuklarla birlikte RTÜK binası önünde kısa bir yürüyüş yaptı.

Yayın Tarihi : 08 Ekim 2019