YENİ MUHABİRLER ÜST KURUL’U GEZDİ

Göreve başlayan Anadolu Ajansı muhabirleri RTÜK’ü ziyaret etti.

“Anadolu Ajansı Haber Akademisi”  bünyesinde  göreve yeni  başlayan muhabirler, "Ajans Haberciliği Hizmet İçi Eğitimi" programı kapsamında bugün RTÜK’ ü ziyaret etti.

 Ziyarete gelen muhabirlere Üst Kurul’un tanıtımı,  faaliyetleri,  proje  ve  hedefleri, uluslararası  iş  birlikleri  hakkında bilgilendirilme yapıldı.

 Mesleğe adım atan genç muhabirlere, Üst Kurul hakkındaki brifingi, RTÜK İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı Üst Kurul Uzman Yardımcısı Muslu Caner Nezir verdi.

Muhabirlere, RTÜK’ün radyo ve televizyonları düzenleme faaliyetlerini İzin ve Tahsisler Dairesi Başkanlığı Üst Kurul Uzmanı Didem Güngör Fırat anlatırken, medya hizmet sağlayıcıların denetlenme konusunu İzleme ve Değerlendirme Dairesi Başkan Yardımcısı Fatih Yalçın aktardı.

 Ajans muhabirlerine Üst Kurul’un uluslararası iş birliklerini konusunda ise, Uluslararası İlişkiler Dairesi Başkan Vekili Nihat Çaylak bilgi verdi. Kamuoyu araştırmaları ve reyting ölçümü hakkındaki bilgilendirmeyi de  Kamuoyu, Yayın Araştırmaları ve Ölçme Dairesi Üst Kurul Uzmanı Tuğba Özge Küçükali Mavi yaptı. Genç muhabirlere, Radyo ve televizyon kanallarının izlenip arşivlendiği Sayısal Kayıt Arşiv Analiz Sistemi (SKAAS) hakkında da bilgi verildi.

Yayın Tarihi : 22 Ekim 2019