“Çocuğun Olduğu Her Yerde Varız”

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, AB destekli Dezavantajlı Gruplar İçin Yeni Bir Diyalog Projesi kapsamında ATO’da gerçekleştirilen toplantıya katıldı.

Aralarında mülteci çocukların da bulunduğu devlet korumasındaki çocukların hayata kazandırılmasını amaçlayan çalışmaya özel önem veren Başkan Şahin, gönüllü katılımcılara hitaben yaptığı konuşmasında, “RTÜK olarak çocuğun olduğu her yerde varız” dedi.

Projeyi hayata geçiren Anadolu İletişim ve Eğitim Derneği ile İtalyan COPE’un Sivil Toplum Kuruluşu olduğunun altını çizen Şahin, devlet görevlileri olarak kendilerinin vazife gereği çalışmalarınızı ortaya koyduklarını ancak her iki güzide STK’nınsa gönüllülük esasına dayanarak hiçbir karşılık beklemeden icra ettikleri faaliyetlerin çok değerli olduğunu söyledi.

Vakıf kültürüyle sosyal manada dünyanın önde gelen ülkesinin Türkiye olduğunu belirten Şahin, devlet gücüyle STK’ların birlikteliğinin çok verimli sonuçlar doğurduğunu ifade etti.

Şahin, sözlerinin sonunda koruma altındaki çocuklara sahip çıktıkları için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yetkilileriyle ANİLDER Başkanı Hülya Öğüt ve ATO Başkanı Gürsel Baran’a teşekkür etti.

 

Yayın Tarihi : 06 Aralık 2019