“Asırlık Gece” Kitabının Yazarı Aydın RTÜK’te 15 Temmuz’u Anlattı

Doç. Dr. Hüseyin Aydın: “Bütün özel televizyon yayınlarının birlikte hareket etmesi ve yayınlara tüm olumsuz şartlar altında devam edilmesi, o gün darbe teşebbüsünün kırılmasında büyük rol oynadı.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu tarafından iki gün boyunca gerçekleştirilen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri “Asırlık Gece” kitabının yazarı Doç. Dr. Hüseyin Aydın’ın konferansıyla devam etti.  

RTÜK konferans salonundaki toplantıya RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin ile kurum çalışanları katıldı.

FETÖ yargılamalarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatı olarak bulunan Aydın, karanlık gecenin aydınlık bir sabaha nasıl döndüğünü anlattı.

Konferans, RTÜK Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği tarafından hazırlanan 15 Temmuz sinevizyon gösterimi ve Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Programın açış konuşmasını gerçekleştiren Başkan Ebubekir Şahin, “Asırlık Gece” kitabını bir solukta okuduğunu belirterek eserin sahibi Aydın’a özel olarak teşekkür etti.

Hukukçu Hüseyin Aydın, darbe teşebbüsünde bulunan hain FETÖ mensuplarının 15 Temmuz gecesi için yaptıkları medya planını belgeleriyle ortaya koydu. Aydın, “bütün özel televizyon yayınlarının birlikte hareket etmesi ve yayınlara tüm olumsuz şartlar altında devam edilmesi, o gün darbe teşebbüsünün kırılmasında büyük rol oynadı. Hepsine böyle bir tutum sergiledikleri için çok teşekkür ederim.” diye konuştu.

Konferanstan sonra Aydın, “Asırlık Gece” kitabını RTÜK personeli için imzaladı.

Yayın Tarihi : 14 Temmuz 2021